Високоефективна енергозберігаюча технологія світового рівня у тваринництві розроблена науковим центром Академії інженерних наук України, спільно з підрозділами Національної Академії Аграрних наук України.
Головною перевагою нової технології утримання і відгодівлі тварин ферментированою гомогенною суспензією є те, що на сьогодні вона єдина, яка здатна максимально збільшити зростання економічних показників в області економії кормів, енергоресурсів, середньодобового зростання живої маси тварин, з найменшими витратами, з низькою собівартістю кінцевого продукту і високої якості м’ясо-молочної продукції.
Ця технологія після реконструкції і заміни устаткування забезпечить:
- мінімізацію ручної праці в 2,5 рази і підвищення комфортності виробництва; - поліпшення санітарно-гігієнічних умов обслуговуючого персоналу; - поліпшення етології утримання тварин; - зростання середньодобових приростів живої маси тварин досягає 850-950г, тобто на 25-30% вище від традиційного годування, що пояснює відмінність ферментированих кормів від звичайних (сухих, гранульованих, екструдованих).
За період відгодівлі 5,5-5,8 міс. на 1 голову економія складає 115-120 кг:
- необхідна кількість зерносуміші, при досягненні 100 кг ж.м. на 1 голову складе 240-250 кг; - скорочення термінів відгодівлі тварин на 15-20 днів, до 100 кг ж.м. за 5,5-5,8 місяців; - економія енергоресурсів до 30% – за рахунок об’єднання 5-ти технологічних операцій, що протікають одночасно на одному електродвигуні (подрібнення зернових,підігрів корму, ферментація, гомогенізація-змішування, видача корму); - зниження собівартості приготування ферментованого корму – до 0,2 коп/кг; - зниження захворюваності тварин, особливо шлунково-кишкового тракту, зменшення смертності молодняка за рахунок засвоєння легкого ферментованого корму, що забезпечує збереження свиноматок і збільшення опоросів до 2,3 разу на рік.
Це дані досліджень Полтавського інституту свинарства ім. Квасницького И.М., інституту тваринництва степових районів «Асканія-Нова» і інституту «Landsudvalget for Svine», Данія, за технологією, що пропонується.
За наявності власних кормів результат прибутку значно вищий.
Ця технологія застосована при утриманні тварин від 10 до 5000 голів, тобто індивідуальних малих, середніх і великих фермерських господарств. Нині технологія з устаткуванням нового покоління працює в 5120 фермерських господарствах України, в ближньому і далекому зарубіжжі.
Більш детальну інформацію та придбання кормоприготувального агрегату «Мрія» можна отримати у Науково-виробничому упроваджувальному центрі Академії інженерних наук України за адресою: 74900, Україна, м. Нова Каховка, Херсонська обл., вул. Миколи Букіна, 52/1, тел./факс (05549) 7-08-88, 7-08-01, email: mriya-08@mail.ru., сайт – www.agrokorm.info.